Job Fair, 14. sajam poslova na FER-u, okupio je tijekom dva dana 115 tvrtki i više od 2000 studenata.
Kao i prethodnih godina, tvrtke su se studentima mogle predstaviti putem štanda, kroz predavanja i radionice, a koliki je interes dovoljno govori to što predstavljanje nekih tvrtki nije prihvaćeno, iako se za nastup na sajmu izdvaja solidni iznos novca.
MATEJ ŠPOLER, INFINUM: U PRVIH ŠEST SATI NAŠ CODE CHALLENGE RIJEŠILO JE 239 STUDENATA
"Broj firmi je svake godine sve veći i veći, što iz perspektive poslodavaca nije dobro jer je konkurencija sve veća, dok je broj studenata manje-više isti svake godine. To govori o tome koliko mladi imaju prilika za zapošljavanje i koliko se poslodavci moraju truditi da budu dobri i studentima daju zanimljive ponude" - rekao je za rep.hr član Uprave Infinuma Matej Špoler.
"Infinum već drugu godinu dolazi prezentirati Infinum Student Academy, koja je odličan način da studentima pružimo priliku da uče od ljudi koji imaju real-life iskustva na velikim klijentskim projektima. Kroz Infinum Academy studenti steknu jako puno znanja koje će im biti korisno u budućoj karijeri, a onim najboljima ponudimo i posao" - rekao je Špoler.
Na pitanje o broju studenata, rekao je kako je u prvih šest sati sajma njihov Code Challenge koji se sastojao od pa programskih zadataka riješilo 239 studenata, koji su se upisali u bazu talenata potaknuti i nagradnom igrom u stilu Kola sreće.
IVONA ŠKORJANC, STUDENTICA: IGRE NEKAD I PREKRIJU PRAVU POANTU SAJMA
"Super je ako si peta godina FER-a kao ja, pa imaš o čemu pričat s firmama, ali čini mi se da su sajmom najviše oduševljeni brucoši" - rekla je Ivona Škorjanc, studentica pete godine koja se slaže s time da je sajam svake godine sve veći i veći. Na pitanje o tome trgaju li se više poslodavci oko studenata ili obrnuto, rekla je kako joj se čini da se ipak više oni trgaju i pokušavaju se prikazat u najboljem svjetlu, dok studente zanima što sve ima. A pojašnjava i kako se svašta dijeli u nagradnim igrama - slušalice, dronovi, let avionom iznad Zagreba,...
"Igre nekad i prekriju pravu poantu sajma. Ali zabavne su jer prekinu monotoniju pričanja o sebi i o poslu" - zaključuje Ivona.
Ivan Navratil, student druge godine FER-a rekao je kako još ne traži aktivno posao ili praksu, jer smatra da ono što zna nije dovoljno da bi pomogao nekoj tvrtki. Uz zaključak da jmu za to treba još znanja, Ivan dodaje kako je ipak malo obišao štandove, da vidi ćega sve ima.
Donja fotogalerija pokazuje kakva je bila atmosfera i kako su se oko svojih štandova potrudile tvrtke Megatrend poslovna rješenja, TIS Grupa, Microblink, Five, Poslovna inteligencija, Nanobit, Syskit, Photomath, Ars Futura, Netgen, Axilis, Infinum i IN2. Osim štandova, studenti su mogli popratiti devet praktičnih radionica i 23 predavanja.