Vipnet predstavio novu zgradu vrijednu 50 milijuna kuna

Vipnet predstavio novu zgradu vrijednu 50 milijuna kuna

Telekom operater Vipnet predstavio je danas novinarima zvoju novu modernu zgradu u kojoj se nalaze tehnološki i poslovni sadržaji tvrtke.

(Foto: Nova zgrada dio je Vipnetovog kampusa na Žitnjaku)

Novoizgrađeni objekt nalazi se odmah iza glavne upravne zgrade s kojom je povezan nadzemnim prolazom, a ima četiri etaže koje se sastoje od tehnoloških sadržaja u prizemlju i na prvom katu, te marketingom odnosno prodajom na drugom i trećem katu.
 
U sklopu tehnološkog dijela nalazi se podatkovni centar s tri nezavisne sistemske sobe, koji zadovoljava Tier 3 norme. U slučaju nestanka struje, zgrada ima vlastiti izvor napajanja - dieselske generatore, kojoj su na raspolaganju dva spremnika od 20.000 litara goriva. Kat iznad njega smješten je centar za nadzor mreže koji 24 sata dnevno nadgleda više od 150 usluga Vipneta i B.neta, ali i preko 120 usluga drugih tvrtki Telekom Austria Grupe.
 
Na drugom i trećem katu su marketing i prodaja smješteni uglavnom u "open space" odnosno velikim radnim prostorima za zaposlenike kojima su na raspolaganju i brojni dodatni sadržaji namijenjeni relaksaciji među kojima i bazen i sauna.
 
(Foto: Jedan od dva open space prostora namijenjena marketingašima Vipneta na drugom katu nove zgrade)
 
Po završetku obilaska nove zgrade, novinarima se obratio predsjednik Uprave Vipneta Mladen Pejković koji je predstavljanje objekta nazvao simboličnim završetkom 18 mjesečne faze u kojoj je portfelj kompanije proširen i sada obuhvaća mobilnu i fiksnu telefoniju, mobilni i fiksni internet i TV uslugu koji jedino u Vipnetu mogu biti objedinjeni na jednom računu.
 
Na zanimljivo pitanje jednog novinara o tome što sve obuhvaća 50 milijuna kuna Pejković nije dao precizan odgovor, no moglo se zaključiti kako taj iznos uključuje izgradnju i većinu opreme u zgradi. 

 
(Foto: Predsjednik Uprave Vipneta Mladen Pejković na velikom LCD ekranu nacrtao je graf pomoću kojem je novinarima htio objasniti svoje čuđenje trajnosti GSM tehnologije koju će po njegovom mišljenju modernija u potpunosti zamijeniti tek oko 2020. godine)