Neobjava svih propisanih podataka o tvrtki na web stranici Crnojaje.hr razlog je zbog kojeg je poduzetnik Hrvoje Bujas danas saslušan na Trgovačkom sudu, zbog čega mu prijeti do 30.000 kuna kazne tvrtki i do 7000 kuna kazne njemu osobno.
Sve je započelo u kolovozu 2012. godine dolaskom inspekcije na osnovu nečije prijave, a koja je u odsutnosti Hrvoja Bujasa pred njegovim kolegama utvrdila kako na podstranici kontakti web stranice Crnojaje.hr nije navedeno svih 13 Zakonom propisanih podataka koje moraju biti objavljeni na internetskim stranicama tvrtke prema članku 21. Zakona o trgovačkim društvima.
Prema navedenom Zakonu, sve tvrtke na internetskoj stranici dužne su navesti ime tvrtke, sjedište, sud kod kojeg je tvrtka upisana u sudski registar i pod kojim brojem, ime tvrtke (u pravilu banke) i sjedište pravnih osoba kod kojih se vode računi tvrtke i brojevi tih računa, iznos temeljnog kapitala i naznaku je li uplažen u cijelosti, odnosno koliko nije uplaćeno, prezimena i najmanje jedno ime članova Uprave društva (a kod dioničkog društva i izvršnih direktora i predsjednika nadzornog odnosno upravnog odbora). Crnojaje.hr na stranici kontakti imalo je navedene sve propisane podatke s izuzetkom žiro računa, iznosa temeljnog kapitala i popis članova Uprave, dok Bujas tvrdi kako su i ti podaci bili navedeni, samo na drugom dijelu web stranice, onom o uvjetima korištenja.
Niz apsurda pokazuje - Hrvatska birokracijom i kaznama muči poduzetnike
IT tvrtka u Splitu čeka kaznu zbog izostavljanja identifikacijskog broja turističke agencije na jednom ugovoru
Istog dana kad je Bujasu bilo zakazano suđenje u Zagrebu, drugom splitskom IT poduzetniku (koji je htio ostati anoniman, podaci poznati rep.hr-u) trebalo se održati ročište na splitskom sudu, koje je na kraju odgođeno. Taj poduzetnik zbog činjenice da njegova tvrtka proizvodi Software as a Service rješenje za online booking, 2007. godine morao registrirati i djelatnost turističke agencije. Kako zbog toga podliježe Zakonu o pružanju usluga u turizmu, dužan je na svim dokumentima i ugovorima objaviti i identifikacijski broj turističke agencije. Prema njegovim tvrdnjama, na jednom ugovoru napravljen je previd pa je nedostajao taj identifikator, zbog čega je inspekcijskim nadzorom prijavljen zbog prekršaja članka 13. stavka 1. točke 4. Zakona o pružanju usluga u turizmu što je kažnjivo po članku 63. stavku 1 i točki 7 i stavku 4 istog Zakona. Predviđena kazna za ovaj propust prema Zakonu je između 6000 i 50.000 kuna za pravnu osobu i 2500 do 10.000 kuna za voditelja poslovnice.