Circuitmess Batmobile, najnoviji projekt Alberta Gajšaka, započeo je danas sa Kickstarter kampanjom te je u nešto više od sat vremena prikupio više od planiranih 15.000 dolara.
Ona je u jutarnjim satima predstavljena novinarima u prostorijama tvrtke i Lučkom, a u večernjima u HUB-u 385, u kojem su se pojavili i viđeniji pripadnici IT zajednice poput Tomislava Cara (koji je ujedno Gajšakov investitor i mentor op.a.), Luke Abrusa, Dražena Oreščanina, Saše Cvetojevića, Ivana Vorasa, Marina Trošelja, Vedrana Brničevića, Ilije Brajkovića i drugih.
Planirano vrijeme Kickstarter kampanje je 60 dana, pa je sasvim sigurno da će ukupni rezultat biti puno viši, a nije isključeno niti da će nadmašiti 467 tisuća dolara - hrvatski rekord koji je postavio Gajšakov Circuitmess u ranijoj kampanji za STEM box.
Oni koji uplate 99 dolara ili više, dobit će neku od verzija uradi-sam batmobilea, edukativne igračke koju prvo treba spojiti, a nakon toga se s njom moguće igrati, ali i programirati je kako bi se samostalno kretala. Rep.hr ga je najavio još krajem kolovoza, kad je rečeno i da je ostvarena suradnja s tvrtkom Warner Bros, neophodna kako bi se mogao koristiti naziv Batmobile.
Glavna ideja iza Circuitmesseovih proizvoda je edukacija na zanimljiv način. Gajšak je komentirao kako je čest problem u tome što su "obične" igračke često puno zabavnije od edukativnih, a tako je bilo i u vrijeme kad je on bio mali i kad pojam didaktička igračka nije zvučao nimalo privlačno. Želja mu je da njihove STEM igračke budu najzabavnije na svijetu.
U tom smjeru ide i Circuitmess Batmobile, koji s edukativne strane predstavlja ulazak u svijet elektronike i programiranja. Na osnovu iskustva s ranijim proizvodima, u Circuitmessu su odlučili iz osnovnog paketa isključiti lemilicu i opcija lemljenja, s obzirom da se pokazalo kako postoji određena nelagoda kod korisnika kad je u pitanju taj alat. Spomenuti batmobile ima kameru, punjivu bateriju, procesor, četiri motora, zvučnik, wifi, LED-ice i niz pametne. Osim o elektronici i programiranju,on korisnike podučava modernim vještinama kao što su strojno učenje koje omogućuje treniranje uređaja i računalni vid koji omogućuje automobilu da poduzme određenu radnju ovisno o tome što uoči njegova kamera.
Circuitmess danas ima 23 zaposlena koji proizvode proizvode za primarno inozemno tržište. Prihodi tvrtke ove godine bi trebali dosegnuti milijun eura, a plan tvrtke je u skoroj budućnosti prikupiti dodatna sredstva privlačenjem onvesticije.