Uz uobičajene oblike financiranja poslovanja u Hrvatskoj poput vlastitih sredstava, pozajmice od prijatelja i rodbine i kredite, panel o financiranju tehnoloških kompanija predstavio je i modernije načina dolaska do sredstava.
Domagoj Oreb iz South Central Ventures, trenutno jedinog Venture Capital fonda koji ulaže u regiji predstavio je okupljenima kako uglavnom ulažu u ICT startupe i osvrnuo se na pozitivne i negativne strane tehnoloških startupa u regiji. Njegov zaključak je da u Hrvatskoj ima puno dobrih inženjera, no da je business development slaba strana, stoga VC, osim novca za razvoj, startupima pruža savjete i edukaciju potrebnih za razvoj, što se naziva Smart money koncept.
Tomislav Gračan iz Zagrebačke burze govorio je o financiranju izdavanjem dionica, no zaključio je kako se u Hrvatskoj malo tvrtki odlučuje na izlistanje na burzi, a razlozi su najčešće strah od gubitka kontrole nad tvrtkom te nužnosti transparentnosti poslovanja. Također, kao otegotnu okolnost za ovaj oblik financiranja naveo je i postojanje vrlo povoljnih poslovnih kredita za koje se konzervativniije tvrtke češće odlučuju.
Funderbeam je estonska platforma za investiranje koje je predstavljao Damir Bičanić. Njegov je stav da za dobar proizvod uvijek ima dovoljno novaca, no taj novac neće doći preko noći, potrebno je imati startup i kvalitetan tim ljudi koji rade na razvoju. Na komentar kako je kod nas mali broj startupa koji su privukli investiciju, povukao je paralelu s Estonijom gdje prije nego je Skype prodan 2004. godine, ni Estonija nije imala razvijen tehnološki ekosustav, no prodaja Skypea pokazala je da je moguće postići tako nešto i navela puno drugih da pokušaju nešto slično. Puno ih nije uspjelo, jer 95 posto startupa ne uspijeva, kako je nadodao Matthew Brogie iz startupa Repsly, pa je potrebno više pokušavati da bi se došlo do većeg broja uspješnih startupa. Sam Repsly je dobar primjer uspješnog startupa koji je je već privukao investicije, a sada kreće u novu rundu investiranja.
Uspješnim startupom možemo smatrati i Include Ivana Mrvoša, poznatog po pametnoj klupi koju je razvio. Include je financiran preko Funderbeam platforme, a razvija pametni namještaj za otvrene prostore i trenutno 11 komada takvog namještaja koje je moguće složiti u 50-ak u kombinacijama, a ima i ponudu od 35 milijuna eura za razvoj pametnih autobusnih stanica za Dubai. Include je u međuvremenu pokrenuo i drugu rundu financiranja preko Funderbeama, o čemu je moguće naći viće informacija ovdje.