Hrvatski Telekom pokrenuo je kampanju Igrajmo na sigurno, u sklopu koje je kreiran prvi digitalni vodič kroz videoigre, namijenjen mladima i njihovim roditeljima.
Vodič je kreiran u suradnji sa stručnjacima iz Društva za komunikacijsku i medijsku kulturu i Hrabrog telefona, a može se preuzeti ovdje (PDF).
Povodom predstavljanja ove kampanje, HT je ugostio YouTubera Ivana Radu poznatog po imenu Malajski tapir, potpredsjednicu Društva za komunikacijsku i medijsku kulturu Lanu Cibocci i predsjednicu Udruge Hrabri telefon Hanu Hrpku.
Oni su ukazali na pozitivne i negativne strane igranja videoigara i upozorili na to kako je veliki broj roditelja nedovoljno informiran o videoigrama, zbog čega je i nastao spomenuti vodič.
Podaci dobiveni kroz istraživanje EU Kids Online Hrvatska pokazuju kako svako četvrto dijete u Hrvatskoj u dobi od 9 do 17 godina svakodnevno ili gotovo svakodnevno igra igre na internetu, a 56 posto njih navodi kako im je uvijek dozvoljeno, od strane roditelja, igrati igre na internetu s drugim osobama. Štoviše, procjenjuje se da više od 85 posto videoigara na tržištu sadrži nasilne sadržaje, a roditelji i djeca počesto nisu svjesni izazova koji se kriju u internetskom prostoru, pogotovo u polju videoigara.
Odgovarajući na pitanje iz publike, Hrpko je prokomentirala kako se prema jednom istraživanju Plavog telefona 14 posto djece u životu našlo s barem jednom osobom koju su upoznali preko interneta.
Hrvatski Telekom u sklopu inicijative ”Šeraj pozitivu, blokiraj negativu” Hrabrom telefonu omogućio je novo rješenje za chat s korisnicima. Hrabri telefon bilježi sve više upita i razgovora sa korisnicima upravo preko chat platforme. Novo chat rješenje u potpunosti je razvila domaća IT kompanija Sedam IT i prilagodila specifičnim potrebama Hrabrog telefona.